Vykuřovadla

Alue.cz eshop nabízí pestrou škálu vykuřovadel, která jsou výborná pro energetickou očistu, nebo provonění domova. Jak to funguje, jaké to přináší benefity a jakým způsobem je můžete používat? 

Vykuřování domova je velice stará metoda očisty od destruktivních energií a duchů. Je velice jednoduché a při správném dodržení postupu skvěle funguje. Vykuřujeme jednu místnost, pokud je problém lokální. Celý dům vykuřujeme v případě, že se v něm pohybují duchové, nebo je problém větší.

Zlé duchy a špatné energie můžeme vnímat pocitově. Máme zlé myšlenky, bojíme se být sami doma. Můžeme je vnímat i fyzicky. Otvírají se samy dveře, slyšíme kroky, nebo dupání, ozývají se hlasy, cítíme náhlé závany chladu. To vše naznačuje, že je u nás doma něco, co by tam být nemělo a je čas začít to řešit.

Vykuřte svůj dům i v případě, že se v něm například strhla veliká hádka, nebo došlo k agresi. Destruktivní činy a jejich špatná energie ulpívají na stěnách domu a ty poté přitahují destruktivní bytosti, které se na těchto otiscích a na majitelích domu mohou přiživovat. Je dobré vykouřit svůj dům i v případě, že vás navštívil destruktivní nebo problémový člověk a máte obavu, že ve vašem domě zanechal svůj otisk.

Druhy vykuřovadel:
Vonné tyčinky: Směs pryskyřic a bylin je nanesena na bambusovou štěpinu, která se umístí do stojánku na vonné tyčinky, konec se krátce zapálí a sfoukne. Vzniká vonný kouř, který krásně provoní domov. Pokud bychom chtěli tyčinkami vykuřovat, měli bychom jich zapálit zhruba 10 naráz. Protože se takový počet do standardního stojánku nevejde, je lepší vzít hlubokou keramickou mísku, naplnit ji pískem nebo himálajskou solí a tyčinky do soli kolmo napíchat. 
Vonné františky: Jehlánky ze směsi pryskyřic a bylin se jednoduše pálí na keramickém talířku, nebo v misce naplněné pískem, či himálajskou solí. Jeden vonný kužílek provoní domov, pokud bychom jimi chtěli vykuřovat, zapálíme jich zhruba deset naráz. Pálit františky je nejjednodušší metoda, protože při hoření nerozptylují popel a stačí pod ně dát starý talířek.
Vonné pryskyřice: K jejich pálení potřebujeme misku nebo kadidelnici, naplněnou pískem nebo himálajskou solí aby žárem nepraskla a rychlozápalný uhlík, na který po jeho rozžhavení pryskyřice postupně nanášíme.
Svazky bylin: Můžeme koupit, nebo vyrobit. Svazek šalvěje se omotá provázkem a nechá uschnout. Při vykuřování její konec zapálíme, jako podložku používáme keramickou misku.

Návod na vykuřování domova proti zlým duchům a špatným energiím

Příprava nádoby: Vezměte hlubší keramickou misku (nebo kadidelnici), nasypte do ní himálajskou sůl (nebo písek). Podle typu vašeho vykuřovadla buď kolmo napíchejte 10 tyčinek do písku, nebo postavte 10x vonné františky, nebo na písek položte rozžhavený rychlozápalný uhlík a na něj postupně sypte pryskyřici. Pokud máte svazek šalvěje, podkládejte ho keramickou miskou.


Nejlepší je vykuřovat kompletně celý dům a ne jen jednu místnost. Efekt je poté silnější a problém se nemůže přesunout do jiné místnosti. Pozor, s kolmo napíchanými tyčinkami nejde bezpečně obcházet místnost, nemanipulujte s nimi po dobu jejich hoření.  Počítejte s popelem, který z nich odpadává. Může být horký a dělá nepořádek.
Postupujte pomalu a nikam nespěchejte. Začněte v místnosti, která je nejvíce problematická, nebo kde se udála destruktivní příhoda. Jsou dva způsoby, jak to můžete udělat. Buď aktivním obcházením místnosti, nebo postavením kadidelnice na místo.

1. Metoda obcházení: 5x pravotočivě (ve směru hodinových ručiček) obejdete místnost s vykuřovadly a žádejte Konstruktivní sílu vesmíru, aby z vašeho domova odvedla veškeré destruktivní energie a duchy.
Vyhýbejte se u toho náboženským formulacím, nepoužívejte zápory a neříkejte amen.

,,Prosím Konstruktivní sílu Vesmíru, aby z mého domu odvedla všechny destruktivní duchy a energie. Děkuji."

Měli byste 5x pravotočivě obejít všechny místnosti v domě, ale řiďte se svojí intuicí, případně návod upravte svým potřebám. Věnujte zvláštní péči chodbě, zrcadlům, ložnici, místům kde často sedíte, kde sedávají návštěvy, nebo kde se případně strhla hádka. Je důležité, aby alespoň půl hodiny až hodinu byla celým domem prostoupená kouřová clona. Když jste vše obešli, postavte kadidelnici a nechte ji dokouřit do prostoru, aby se nasytil dýmem.

2. Metoda nasycení: Pokud nemůžete místnosti obcházet, zapálíte hodně tyčinek nebo františek, dáte je na jedno bezpečné místo uprostřed místnosti, otevřete dveře do celého domu a počkáte až kouř všude projde. Přisypávejte pryskyřici a syťte dým, nebo doplňujte tyčinky a františky, podle toho co máte. Pokud má dům více pater, na každou velkou místnost nebo na každé patro utvořte jednu hodně kouřící kadidelnici. Prosba ke konstruktivní síle Vesmíru zůstává stejná, jako u první metody.

Od zdroje žáru neodcházejte a nenechávejte ho bez dozoru. Když je celý dům minimálně 30-60minut řádně prostoupený kouřem, můžete rituál ukončit. V celém domě otevřete dokořán všechna okna a kouř vyvětrejte. U toho znovu požádejte Konstruktivní sílu vesmíru, aby z vašeho domova odvedla veškeré destruktivní duchy i energie. Větrejte několik hodin (minimálně dvě, ideálně čtyři a více). .... Máte hotovo.

Čím vykuřovat a čím provonět
Každá bylina má unikátní schopnosti a aromaterapeutické vlastnosti. K očištění domova od zlých duchů a energií se tradičně a nejčastěji používá bílá šalvěj, myrha, kadidlo, palo santo, santal a sál.
Další druhy bylin a vůní jsou určeny spíše pro provonění domova, ale pro vykuřování jsou použitelné naprosto všechny bez ohledu na typ vůně, protože rozhodující je množství kouře, které dokážete vyrobit. Záleží proto na tom, co vám voní, nebo jestli chcete následovat tradiční postupy.
Při výběru byliny prakticky nemůžete udělat chybu. Naprostá většina bylin, které se v lidovém léčitelství používají k zahnání chorob, má zároveň i moc zahánět zlo a k tomuto účelu se také používaly. Například vysazováním u vchodu domu, zavěšováním svazků u vchodu, v podobě oplachů, nebo se dávaly větvičky do oken.
Z místní nabídky nejlepších vůní mohu doporučit rozmarýn a jasmín.

Účinky vykuřování

Pokud jste z domu vyháněli zlé duchy, efekt trvá asi 1-2 týdny, někdy je trvalý. Velmi záleží na tom, co duchy do vašeho domu přivedlo, jestli se zdroj který je přitahuje stále nachází v domě, jak jsou silní, nebo jak silný byl problém, díky kterému přišli. Toto se individuálně liší. 
Očista po hádce, destruktivní návštěvě, nebo etapě destruktivního myšlení, tyto energetické otisky vymaže trvale.
Pomocí medicinálního kouře je možné zcela eliminovat rozmanité rostlinné a lidské patogenní bakterie ze vzduchu v uzavřeném prostoru. Má totiž baktericidní účinky. Jedna hodina působení vonného kouře vycházejícího z hořícího dřeva, směsi vonných bylin a pryskyřic, způsobí pokles bakteriální populace o 94% až na 24 hodin, pokud je místnost uzavřená.

Jak vonný kouř funguje na duchy
Kouř dává duchům možnost projevit se ve fyzickém světě a lépe se zjevit, zároveň však má schopnost ducha do sebe pojmout i proti jeho vůli, pokud je destruktivní. Ve chvíli kdy zakouříte celý dům a necháte dým v domě nějakou dobu působit, kouř do sebe pojme destruktivní vibrace i duchy. Vaše modlitba o očistu a ochranu celý proces zesílí. Ve chvíli, kdy vyvětráte, s sebou čerstvý vzduch odnese nejenom kouř, ale všechno ostatní, co mezitím absorboval. To jsou špatné energie, které jsou poté venku ve vzduchu rozptýleny, ale i destruktivní duchové, kteří se v dobře vykouřeném domě nemají kde schovat a jsou proti své vůli vytaženi ven.

Na dobré duchy a ochranné skřítky v domácnosti nemá vykuřování žádný vliv, protože neobsahují rezonanci, která v kouři uvízne.

Zapalování vonných tyčinek, vonných františek a přiměřeně i vonných pryskyřic by se mělo stát vaší rutinou. Přestože nezapojíte žádný rituál, ani cíleně nevykuřujete dům, tyto pomůcky očišťují prostor. Nezapomeňte si proto alespoň jednou či dvakrát za týden jen tak pro radost něco zapálit. Vůně na vás bude působit i terapeuticky. Nejenom že se uvolníte, navodíte si příjemnou atmosféru, zbavíte se stresu a zlepšíte si náladu, ale napomáhají i k lepšimu soustředění. Jsou proto vhodné i při kreativní, nebo psychicky náročné práci.