Smluvní podmínky

Obchodní podmínky platící pro nákup na Alue.cz

1. Za správné vyřízení objednávky a stav odeslaného zboží osobně zodpovídá Alue K. Loskotová.

V případě jakýchkoliv dotazů, připomínek, přání, nebo potíží je k dispozici e-mail: redakce(@)aluska.org. Předmět zprávy vždy označte heslem ,,OBJEDNÁVKA", díky kterému bude vyřízena přednostně. Jakékoliv zboží lze objednat i domluvou přes e-mail.

2. Kupující má právo v případě nespokojenosti vrátit zakoupené zboží do 14ti kalendářních dnů bez udání důvodu.

V tomto případě se prosím ozvěte předem na e-mail ,,redakce@aluska.org", oznamte vrácení zboží, jakou formou si přejete vrátit peníze a vyčkejte na potvrzení. Na adresu odesílatele (uvedené vždy na obalu vašeho balíčku) poté odešlete nepoškozené a nepoužívané zboží doporučeně. Nemusíte sestavovat reklamační formulář, ani kopírovat doklady o nákupu. 

Peníze (vyjma nákladů na poštovné/dopravu) za reklamované zboží budou okamžitě vráceny na váš účet, nebo poštovní složenkou. (Dle společné domluvy)

V případě, že jste prokazatelně obdrželi jiné zboží než jste si objednali, budou vám vráceny peníze za dopravu při vrácení/výměně tohoto zboží.

3. Přebírání zboží: Při převzetí zásilky je kupující povinen překontrolovat stav zásilky. Pokud je při převzetí zjištěno mechanické poškození obalu výrobku či neúplnost zásilky, je kupující povinen za přítomnosti dopravce vyhotovit do přepravních dokladů záznam o poškození zásilky a nechat si tuto skutečnost dopravcem potvrdit, případně zboží nepřevzít. Odpovědnost za poškození zboží dopravou nese plně dopravce. Zároveň musí zákazník neprodleně informovat prodávajícího o vzniklém problému.

4. Objednávky lze rozesílat POUZE V ČR. S nestandardními požadavky se prosím obraťte na redakce(@)aluska.org.

5. Fakturu v tištěné formě lze vystavit na požádání (napište své přání do poznámky v objednávce), nebo odeslat elektronicky e-mailem.

6. Pokud zvolíte platbu předem k vaší objednávce:

1. Jako variabilní symbol použijte číslo své objednávky (Je uvedeno v potvrzovacím e-mailu, který jste obdrželi)

2. Do poznámky pro příjemce vyplňte jméno, na které je objednávka zapsaná.

3. Požadovanou částku odešlete na účet číslo 242302976/0300. (Nezapomente, že ke každému zboží je připočítáno i poštovné. Věnujte pozornost celkové ceně objednávky.)

4. Přijetí Vaší platby na účet číslo 242302976/0300 Vám bude potvrzeno samostatným e-mailem. Stejným způsobem budete informováni také o odeslání Vašeho balíčku.

7. Speciální přání (změna způsobu doplavy, platby, konkrétní datum odeslání balíku, jiná adresa, atd) je třeba domluvit předem, nebo ihned po dokončení objednávky. Dokončená objednávka je závazná, konečná a nelze dodatečně měnit požadavky, adresy, termíny, objednané zboží, počet kusů, atd. Pozdě sdělenému speciálnímu přání často již nelze vyhovět.


Alue.cz nikdy nevyužívá vaše osobní údaje k marketingovým účelům, nepředává ani neprodává je třetím stranám a nerozesílá žádnou nevyžádanou poštu, ani newslettery.