Přírodní nebroušené křišťály

Alue.cz je e-shop specializovaný také na přírodní nebroušené křišťály, které jsou silné a tudíž vhodné pro práci s energiemi. Jediný e-shop v Česku, který poskytuje záruku na energetický účinek nabízených křišťálů.

Už si nemusíte lámat hlavu s tím, který křišťál vybrat, aby měl pořádnou sílu. Nechte to na nás!

Křišťál je nejmocnější přírodní zesilovač konstruktivních energií na naší planetě. Dokáže je pohlcovat, ukládat, uvolnit i regulovat a také skvěle odblokovat. Hluboce pročišťuje lidskou duši a dovede vnést harmonii i do mezilidských a partnerských vztahů. Je schopen zvýšit duchovní schopnosti i vibrace a naladit člověka na vysoce konstruktivní energie.
Chrání člověka před temnými silami během bdění i ve spánku a během meditace podporuje jasnovidné schopnosti. Očišťuje člověka od jakékoli destruktivní energie a jiných typů zhoubných nebo disharmonických frekvencí.
Křišťál je kámen s univerzálními účinky. Významný je také tím, že chrání auru a tím předchází tvorbě energetických bloků, které také účinně odstraňuje. Skvěle se s ním spí, protože výborně harmonizuje.
Křišťál a jeho účinky se podepisují také na zvýšení kreativity a inspirace.

Křišťály z Brazílie

Alue.cz nabízí brazilské křišťály prvotřídní kvality. Brazilské křišťály se pyšní hladkými plochami a průzračností, jsou velice krásné a vizuálně dokonalé.

Křišťály z Madagaskaru

Vizuálně velmi rozmanité a poměrně levné křišťály. Bývají často povrchově zabarvené a nedokonalé. Mívají lehce narůžovělý nebo oranžový odstín, jindy jsou dokonalé a čistě bílé.

Křišťály z Himálají

Jsou velmi vzácné. Byly ručně těženy v Himálajích ve výšce 3500 metrů nad mořem. A přepravovány v batozích šerpů a oslíků po dobu 7 dnů pěšky, přes drsné horské stezky. 

Příležitostně lze narazit také na křišťály z Arkansasu (USA), nebo z Ruska. V podstatě nezáleží na tom, odkud přesně váš křišťál je. Důležité je, aby byl silný. To znamená pečlivě vybraný rukou senzibilní osoby. Velmi silné křišťály k nám přicházejí z různých míst, ale každý kousek je jiný a musí se osobně změřit zkušenou osobou. Ne každý křišťál, který se na pohled líbí, má skutečně sílu.

Alue.cz - specialista na přírodní křišťály 

Málokdo ví, že křišťál ztrácí sílu, pokud se upravuje. Plnohodnotný křišťál je takový, který je vytěžený šetrně bez zbytečného oťukání a dále neupravený. Jeho síla se odvíjí ne přímo podle toho, jak je fyzicky velký, ale hlavně podle toho, kolik má hrotů, jak je vnitřně uskupený a jakým způsobem byl vytěžen, přestože váha má na jeho sílu také podstatný vliv. Křišťály s dodatečně ohlazenými plochami nejsou použitelné a nefungují pro práci s energií. Když máte možnost vybrat si křišťál, věnujte pozornost jeho energetickému potenciálu. Každý křišťál, který vezmete do ruky, na vás jinak reaguje. Některý je silnější, jiný slabší. 

Většina zájemců o křišťál si přeje „nějaký silný" a „zaručeně funkční", ale nedokáže ho vycítit, nebo si v tomto nevěří, případně nemá známého, který by byl natolik citlivý či zkušený, aby vhodný křišťál vybral za něj. V tomto případě můžete být bez obav, veškeré křišťály v nabídce e-shopu Alue.cz byly osobně vybírány ne jedním senzibilem, ale celou skupinou a každý jeden kousek byl opakovaně prověřen. Všechny křišťály v nabídce jsou výborné, silné a zajisté splní co slibují. Vy se můžete uvolnit a vybrat si zkrátka ten, který je vám pocitově či vzhledově sympatický.

Všechny křišťály, které najdete v nabídce eshopu Alue.cz, jsou profesionálně vybírané, takže máte jistotu, že dostanete přesně to, co potřebujete.

Přehled značení

Každý vybraný křišťál má svůj vlastní, pečlivě sestavený popis, který vysvětluje jeho vlastnosti, upřesňuje vzhled, atypické jevy, váhu, odstín, průhlednost. Zejména se však setkáte se značkami vyjadřujícími čislo a dodatečné znaky. Co vlastně říkají?

Každý senzibil má své způsoby, jak krystaly vnímá a určuje. Tohle je můj způsob. Pro mě existuje pomyslná „základní stupnice", která vyjadřuje, jak je který křišťál silný, kam až dosáhne jeho energetický obal po uchopení do ruky. Toto značení by vám mělo pomoci usnadnit rozhodování při výběru.

1-5: Křišťál je slabý, jeho energie nedosáhne dál než za zápěstí. Křišťály pod stupeň 5 nemá mysl kupovat, ani prodávat.

6-7: Vyjadřuje dosažení energie krystalu po spodní až horní polovinu předloktí

8: Energie dosahuje po loketní kloub

9: Energie dosahuje do poloviny paže

10: Energie dosahuje po ramenní kloub

10+: Energie obaluje celou ruku včetně celého ramene

10+H: Energie křišťálu obaluje celou ruku včetně ramene a zasahuje až na hlavu. Některé hlavu překrývají zcela a pokud zasahují až na protější rameno, nebo na protější paži, tehdy mluvím o křišťálu „se sílou přesahující základní stupnici."

Křišťály s vyšší sílou, které se nacházejí mimo základní stupnici, jsou popsány a vysvětleny slovně, avšak více obrazně. Například ,,level 70" vyjadřuje pocitovou sílu sedmi základních stupnic naráz. Tedy sedm energetických obalů o levelu 10+H v sobě. Popsat co nejpřesněji velmi silné a těžké kvalitní křišťály je složitá výzva, protože ji nelze vyznačit konkrétní polohou na těle, obalují někdy i celého člověka. Síla křišťálu je tak vyjádřena zejména jeho pořizovací cenou.   (Alue K. Loskotová)

Brazílie, Madagaskar, Arkansas, Himálaj?
Který druh křišťálů je opravdu nejlepší a nejsilnější se nedá přesně říci, jednoznačně každý druh vypadá trošku jinak a po uchopení do ruky z něj máte jiný pocit, jakoby se opravdu energie na různých místech Země trošku měnila. Brazilské křišťály ve mě evokují pocit čistoty a dokonalosti. Himálajské, které jsou asi nejvzácnější a nejhůř se shánějí, ve mě vyvolávají klid a stálost, jako staré hory Himálají. Jakobych jejich prostřednictvím mohla promlouvat s bytostmi, které v horách přebývají a pomáhaly utvořit tyto nádherné struktury. Křišťály z Madagaskaru ve mě evokují něžnost a radost. Možná je to jejich barva, možná zajímavé rozmanité struktury které tvoří, možná je to opravdu místem původu. 

Čištění křišťálu

Po použití každého křišťálu je nutné ho vyčistit. Pokud to nebudete dělat, začne ztrácet sílu. Myslete také na bytost, která v něm žije, protože těm se nikdy nelíbí, když je necháte bez očisty. Mohou se i urazit. Postavte křišťál špičkou dolů do umyvadla a na jeho spodní plochu nechte stékat ledovou vodu. Špičku podložte například houbičkou. Ideální a doporučená doba čištění je 20 minut, pokud byl problém silný. Minimum je 10 minut. Myslete na to, že nesmí spadnout a jeho špička se nesmí nešetrným zacházením odlomit. Dbejte na to, aby voda, kterou necháte křišťál čistit, byla skutečně ledová, křišťály nesnáší teplou. Není nutné, aby proud vody byl silný, stačí slabý pramen. Tímto se křišťál zároveň energeticky vyčistí a obnoví.

Pokud chcete svůj křišťál čistit opravdu bezpečně, použijte tento jednoduchý trik:
Seberte doma prázdnou PET lahev. Z lahve odřízněte dno, nebo ji přeřízněte v půlce. Kolik plastu odříznete záleží na tom, jak velký máte křišťál a jak vysoko máte v umyvadle kohoutek. Křišťál vložte do lahve špičkou dolů a lahev umístěte pod tekoucí vodu. 

Křišťál se nesnažte dodatečně nabíjet, kódovat, nebo dokonce vystavovat na slunci. Tohle je nejen zbytečné, ale také mu to není ku prospěchu. Při čištění by měl dát křišťál pod tekoucí vodu ten, kdo ho použil.

Pokud je problém silný a křišťál vytahuje hodně destruktivní energie, může se velmi zahřát natolik, že vás bude v ruce pálit. V extrémním případě může i zčernat. Pokud kámen pálí hodně, je lepší ho vyměnit za další a první ihned dát vyčistit.

Účinky křišťálu posílíte, když budete v souladu s ním vizualizovat jak odchází nevítaná energie pryč z vašeho těla, nebo požádáte bytost, která ho obývá, o spolupráci.

Použití:

1. Způsob - základní
Křišťál uchopte pevně do ruky tak, aby jeho špička neukazovala směrem na vás a vaše tělo, nasměrujte ji směrem od vás pryč. Palec směrujte tak, aby na špičku ukazoval (palec vyzařuje destrukci, ostatní prsty konstruktivně, proto je dobré ho nasměrovat tak, aby z něj odcházelo co nejvíc), není to ale vyloženě nutné. Křišťál držte, dokud přetrvávají potíže, nebo dokud potřebujete čerpat energii, alespoň 5 minut. 

S křišťálem můžete spát. Ráno ho nemusíte najít na očekávaném místě. Dbejte na to, aby vám nevypadl z ruky a nepoškodil se.

2. Způsob - silnější
Uchopte křišťál stejně, jako v prvním případě a vnořte celou ruku (ideálně až po loket), do ledové vody. Ideální je voda tekoucí, bezpodmínečně musí být studená. Protože ledová voda odsává destruktivní energii, významně zesílí přirozenou sílu kamene. 
Tato metoda je nejsilnější, pokud uchopíte do každé ruky jeden a obě ruce dáte pod proud tekoucí studené vody.


Na cestách

Velké křišťály nejsou pro cestování příliš vhodné, proto pokud potřebujete pomocníka i mimo svůj domov, vyberte si silný malý křišťál do ruky. Noste ho v kabelce, batohu či tašce a dle potřeby vezměte do dlaně. 

Do pracovny

Pokud máte zalíbení ve velkých kilových, výjimečně silných křišťálech mimo základní stupnici, můžete je používat i jako prostorové zářiče. Dejte si dva nebo čtyři do pracovny, kde trávíte mnoho času. Bude se vám lépe pracovat.

Do ložnice

Pokud máte zalíbení ve velkých kilových, výjimečně silných křišťálech mimo základní stupnici, můžete je používat i jako prostorové zářiče. V ložnici postavené v blízkosti postele, například do čtyř rohů postele, pod postel či na blízkou polici, zlepšují energii v místnosti.


Kontraindikace a nežádoucí účinky:
Nejsou. Přírodní křišťály nic neléčí, nejedná se o zdravotnický prostředek a nemají vliv na zdravotní stav. Křišťály nemají žádný vliv na užívané léky a nemají schopnost léčit nemoci. Nenahrazují péči lékaře.