Doprava a platba: Jaký typ služby se skrývá za jakým názvem?

22.06.2020

Vážení zákazníci,

Původní ceny poštovného, které byly od roku 2011 stále stejné, se dnešním dnem změnily, aby lépe odpovídaly novým cenám České pošty.

Mění se nejlevnější způsob dodání zásilky z 90kč na 99kč.

Nově máte možnost si sami lépe vybrat, který typ balíku a tudíž i služby preferujete.

Doporučeně: Tyto zásilky jsou pojištěné na hodnotu 500 kč. Balík přijde na dodací adresu, kterou jste zadali v objednávce. Z e-shopu vám přijde potvrzení o odeslání, podací číslo i adresa pro sledování zásilky online. Pošta vám nebude psát sms o tom že vám balík veze. Pokud vás nezastihne, najdete ve schránce oznámení. Tímto způsobem lze posílat drobné a levné zboží. Ideální varianta, pokud kupujete jenom jednu knihu. Doporučená zásilka stojí 99kč.

Balík do ruky: Je pojištěný na skutečnou hodnotu objednávky, může v něm jet objemné i drahé zboží. Balík přijde na dodací adresu, kterou jste zadali v objednávce. Z e-shopu vám přijde potvrzení o odeslání, podací číslo i adresa pro sledování zásilky online. Pošta vám bude psát sms o tom že vám balík veze. Pokud vás nezastihne, najdete ve schránce oznámení. Balík do ruky stojí 150kč.

Balík na poštu: Je pojištěný na skutečnou (i vyšší) hodnotu objednávky. Balík přijde na místní pobočku České pošty, pod kterou spadáte (nebo zadejte adresu konkrétní pobočky do doručovací adresy v objednávce) a tam je potřeba si balík vyzvednout s občanským průkazem. Z e-shopu vám přijde potvrzení o odeslání, podací číslo i adresa pro sledování zásilky online. Pošta vám bude psát sms o tom že balík uložila na pobočce. Tímto způsobem lze posílat všechno co je drahé a/nebo veliké. Balík na poštu stojí 119kč

Cenné psaní: Určeno pro přepravu drobného a cenného zboží, které cestuje v plastové bezpečnostní obálce. Vyberte ho při objednávce Energetického krystalu, protože dostanete zásilku pojištěnou na vysokou částku za výhodnější cenu, než kdyby šla Balíkem do ruky, či na poštu. Cenné psaní stojí 99kč. Tímto způsobem se dají posílat pouze drobné velmi cenné věci. Pokud je toho v objednávce kromě krystalu ještě více, je potřeba zvolit balík do ruky, nebo na poštu.

Dobírka nyní stojí 45kč, i přes její zdražení u ČP na 60-70kč, ponechávám její cenu zvýhodněnou i nadále. 

Bankovní převod jako forma úhrady zůstává zdarma.

Doprava zdarma nově platí u objednávky nad 5000 kč.

..... s láskou a úsměvem Alue ....