Hlavní web Aluška.org má vážné technické problémy

06.09.2018

6.9.2018

PROHLÁŠENÍ OHLEDNĚ NEFUNKČNOSTI WEBU

Vážení čtenáři, server blog.cz na kterém je v současné době Aluška.org umístěná, už se třetí měsíc potýká s fatálními technickými problémy. První dva měsíce jste to nemohli navenek vidět, ale vnitřní admin je v rozkladu a cokoliv v něm vytvořit je pomalu nadlidský úkon. Technické problémy začaly 1.7.2018 a postupně jsou horší a horší. Vedení slibuje že server aktualizuje a opravuje, ale realita je taková, že systém je postupně v pořád horším stavu. Tyto chyby jsou plošné a trpí jimi všichni hostující autoři. Začalo to jako nemožnost se přihlásit, pokračovalo jako nemožnost cokoliv uložit a teď už mizí i obsah. Od začátku září začaly pronikat chyby na titulky, kdy mizí články, nezobrazují se nové články, mizí diskuze, nefungují diskuze. Nevěřím tomu, že opravit něco trvá tři měsíce.

V červenci jsem okamžitě objednala výstavbu nového webu a jeho stěhování, bohužel tvůrkyně po dvou měsících neměla ani základ webu přes moje naléhání. Proto jsem spolupráci ukončila a minulý týden jsem to předala někomu jinému a projekt se staví znova. Údajně bychom za měsíc měli mít hotovo a Aluška.org by se měla kompletně přestěhovat jinam.

Co se bude dát dít se serverem blog.cz nemám ponětí, naposledy vypustili že údajně měly být opravy minulý týden hotové, že ještě ,,vychytávají mouchy". Je možné, že se po pár týdnech nakonec dožijeme fungujícího webu, ale i kdyby ne, Alušku.org se snažím přestěhovat co nejdřív to bude možné.

Nové články se přesto snažím dělat a pořád se snažím aby web jel jako by se nic nedělo, ale nezobrazují se. Od 6.9. ani nemůžu nic uložit, takže nemůžu tvořit nový obsah. A nemůžu ani vydat oznámení o fatální poruše přímo na webu, musím ho dávat alternativními prostředky, abyste věděli co se vlastně děje.

Pokud máte přihlášený odběr přes facebook, můžete se i do zmizelých článků dostat přes jejich přímý url odkaz. Odběr najdete tady: https://www.facebook.com/pg/aluska.org/posts/?ref=page_internal

Držte mi palce, ať to dobře dopadne a ať se tentokrát karta obrátí a stěhování uspěje. Protože tyto technické problémy jsou už absolutně neúnosné.

Naštěstí moje další projekty jako je Alue.cz a kanál YT AlueButterfly fungují, je to do jisté míry útěcha, ale Aluška.org je jádro a její funkčnost a přestěhování je v tuto chvíli moje priorita. Do té doby musíme všichni vydržet, teda hlavně já to musím vydržet. Není to v mé režii, leze mi to na nervy maximálním způsobem a nemůžu s tím teď nic udělat. Moje jediná naděje je odstěhování, čím rychleji tím lépe.

Na zítřek 7.9. jsem měla udělaný a naplánovaný poslední článek, který asi ani nevyjde na titulce a dál mi admin nedovolí cokoliv vytvořit a uložit, takže netuším co se bude dít dál. Nevím jestli to pojede zítra alespoň nějak, nebo nepojede vůbec tak jako dneska. Takže buď dojde k výpadku obsahu, nebo bude sem tam něco vycházet chaoticky, podle toho, jestli se mi náhodou podaří tam něco dát. Pokud tato fatální porucha bude dál pokračovat, znemožnila mi tvorbu čehokoliv a budu svoji energii věnovat tvorbě videí a správě eshopu, než se dokončí nový web.

Kdyby náhodou nějakým zázrakem došlo k opravě a systém opět běžel, poznáte to na obsahu a vydám oznámení v Zápisníčku, ale zatím je to velmi špatné.

- Alue